Щодо призначення субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу

Дата: 18.01.2021 09:00

Інформація щодо призначення субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу та надання пільг

Умови призначення та порядок надання громадянам житлової субсидії  визначаються постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Порядок надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу визначається постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі».

З урахуванням вимог вищезазначених постанов  інформуємо про таке.

З початком 2021 року громадянам, які бажають отримати субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу або пільги у поточному році, необхідно звернутися  до відділу органу соціального захисту населення за місцем реєстрації з новою заявою та декларацією.

Розрахунок вартості твердого палива та скрапленого газу на 2021 рік:

одна тонна вугілля - 2947,26 грн;

один балон скрапленого газу (21 кг) - 294,73 гривень.

Норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню будуть надаватися житлові субсидії та пільги для  відшкодування витрат на їх придбання:

тверде паливо для надання житлових субсидій з розрахунку на домогосподарство на рік – 2 тонни, пільг – 1 тонна;

скраплений газ для надання житлових субсидій:

1-2 особи - 2 балони (42 кг);

3-4 особи - 3 балони (63 кг);

5 і більше осіб - 4 балони (84 кг);

скраплений газ для надання пільг – 1 балон (21 кг).

Нові ціни на придбання твердого палива та скрапленого газу по субсидіях та пільгах застосовуються з 01.01.2021.

При цьому, хочемо акцентувати увагу,  що призначення субсидії та надання пільг визначаються з 1 числа місяця, в якому надійшла відповідна заява.