Новоуспенівська сільська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів!
Дата: 23.11.2020 10:59
Кількість переглядів: 208
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!
Новоуспенівська сільська рада попереджає про заборону спалювання сухої трави, залишків рослинності, сміття та побутових відходів!
За спалювання відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за ст. 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якої: "Порушення правил складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації, ліквідації та використання відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.)".
Відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.)
Неконтрольоване спалювання сухої рослинності створює загрозу життю людей, призводить до значної шкоди довкіллю (забруднення атмосферного повітря, зникнення рідкісних видів рослин, загибель комах тощо). При згорянні рослинних залишків у повітря вивільняються пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Нерідко разом з листям горить сміття, що спричиняє ще потужніше забруднення атмосферного повітря. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа та оксиди сірки, останні викликають респіраторні захворювання. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків становить суттєву загрозу природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка; руйнується ґрунтовий покрив (вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми), відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав’янистих рослин;пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на інші ділянки; зростає загроза пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.
Відповідно до п. 4.2. Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства № 105 від 10.04.2006р., на об'єктах благоустрою зеленого господарства забороняється спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки. У п. 9.1.19. Правил передбачено порядок поводження з опалим листям, який виключає можливість його спалювання.
Спалювати суху траву, залишки рослинності, сміття та побутові відходи категорично забороняється !!!
« повернутися