ЩОМІСЯЧНА КОМПЕНСАЦІЙНА ВИПЛАТА НЕПРАЦЮЮЧИЙ ОСОБІ,ЯКА ЗДІЙСНЮЄ ДОГЛЯД ЗА ІНВАЛІДОМ  I ГРУПИ АБО ЗА ОСОБОЮ, ЯКА ДОСЯГЛА 80 – РІЧНОГО  ВІКУ

Дата: 25.09.2020 09:00

Згідно постанови  Кабінету Міністрів України від 20 березня 2019 року № 233 догляд за інвалідом  I групи або особою, яка досягла 80 – річного віку, передбачає отримання відповідної компенсації, що призначається і виплачується у грошовій формі непрацюючим працездатним особам, які здійснюють догляд за інвалідом 1 групи або особою, яка досягла 80 – річного віку.

Для призначення компенсації непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом 1 групи або особою, яка досягла 80-річного віку, подають у відділ соціального захисту населення Новоуспенівської сільської ради:

1) заяву, форма якої затверджена наказом Міністерства соціальної політики  України від 21.04.2015 № 441 «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, та пільг» зі змінами (заяву можна завантажити за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0475-15#n12).

2) паспорт або документ, що посвідчує особу одержувача державної соціальної допомоги;

3) довідку про перебування на обліку в органах Пенсійного  фонду України або органах праці та соціального захисту населення – для особи, за якою здійснюється догляд ;

4) паспорт або документ, що посвідчує особу, за якою здійснюється догляд;

5) документ який підтверджує, що особа, яка буде здійснювати догляд не працює: трудова книжка та довідка державної податкової служби довільної форми про те, що особа не перебуває на обліку у даному органі  державної податкової служби як фізична особа – підприємець; за відсутності трудової книжки – заява особи із зазначенням причини відсутності трудової книжки;

6) витяг з акта медико-соціальної експертної комісії (для осіб, визнаних інвалідами 1 групи) – для особи, за якою здійснюється догляд.

Зауважимо, що розмір щомісячної компенсації без урахування індексації становить 4,80 грн.

За більш детальною інформацією необхідно звернутись до відділу соціального захисту  Новоуспенівської сільської ради за адресою та за телефоном:

смт Веселе, вул.Пушкіна, 40, каб.№2,  тел. 096 452 8931 Валентина Гороховець

Відділ соціального захисту Новоуспенівської сільської ради