Новоуспенівська громада

Запорізька область, Мелітопольський район

Мелітопольське управління фіскальної служби у Запорізькій області інформує

Дата: 08.07.2019 08:30
Кількість переглядів: 187

Фото без опису

Десять тисяч запорізьких платників отримали у фіскальній службі ключі для користування діджитал-послугами ДФС

За перше півріччя фіскальна служба Запорізької області видала платникам податків майже 26 тисяч кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, фахівці відділів Акредитованого центру сертифікації ключів надали послуги десятьом тисячам відвідувачам. Щомісячно за безкоштовними електронними ключами до фіскальної служби регіону звертаються півтори тисячі платників, зокрема, представники бізнесу, посадові особи організацій, держслужбовці та інші.

Керівник фіскальної служби області наголосив, що за допомогою кваліфікованих сертифікатів від ДФС можна не тільки подавати звітність до контролюючих органів, а й отримувати десятки діджитал-послуг фіскальної служби. Зокрема, Електронний кабінет надає доступ до перегляду податкової інформації, листування з органами ДФС, реєстрації громадян у Державному реєстрі фізосіб, а також замовлення довідок та багато інших сервісів.

Докладна інформація про кваліфіковані сертифікати відкритих ключів – на сайті АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС: http://acskidd.gov.ua.

 

Боротьба з корупцією починається з профілактики

З початку року фахівці відділу з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління ДФС у Запорізькій області провели 26 лекцій на антикорупційну тематику.

Також з майбутніми працівниками фіскальної служби регіону було проведено відповідну роз’яснювальну роботу:  94 кандидати, які претендують на зайняття вакантних посад у ГУ ДФС у Запорізькій області пройшли «інструктаж» щодо необхідності дотримання вимог закону "Про запобігання корупції".

Крім того, співробітники відділу виявили 13 порушень вимог закону "Про запобігання корупції", більшість з яких стосувалися звітування працівниками фіскального відомства регіону про майновий стан та доходи. Зокрема, неподання та несвоєчасного подання декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не надання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані при отриманні одноразового доходу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, а також подання недостовірних даних. Інформація про ці та інші порушення  була направлена до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

 

Заява про реєстрацію РРО в електронному вигляді

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до фіскального органу за основним місцем обліку заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО (дод. 1 до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом МФУ від 14.06.2016 № 547).

Реєстраційну заяву за ф. № 1-РРО суб’єкт господарювання може подати через приватну частину електронного кабінету, розміщеного на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням: https://cabinet.sfs.gov.ua/login, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється виключно після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.

У розділі «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини Електронного кабінету необхідно створити документ за формою «J1311401 – Заява про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-РРО».

При заповненні реєстраційної заяви за ф. № 1-РРО у розд. 5 «Сфера застосування відповідно до Державного реєстру РРО» платник обирає потрібну інформацію щодо сфери застосування РРО з довідника в спливаючому вікні за посиланням: «розд. 5 «Сфера застосування відповідно до Державного реєстру РРО»/«Пошук у довіднику»/«код» та «назва» сфери застосування РРО».

 

За якою формою подається заява для реєстрації платниками акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового та/або акцизних складів?

Особи, які з 01.07.2019 здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку та до 01.07.2019 мають зареєструвати усі акцизні склади, розпорядниками яких вони є.

Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, форма якої затверджується МФУ.

Заява складається та подається з використанням засобів електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та електронних довірчих послуг.

Проект форми Заяви оприлюднений на сайті Мінфіну в розділі «Аспекти роботи/Законодавство/Регуляторна активність/Проекти регуляторних актів для обговорення 2019/Проект наказу Мінфіну «Про затвердження форм заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів, акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового».

Рекомендована форма Заяви розміщена на офіційному вебпорталі ДФС(ftp://ftp.sta.gov.ua/reestr_form_zvitnyh_dokymentiv/j1304101.arj) та, починаючи з 19.06.2019, може застосовуватись для реєстрації, у тому числі в Електронному кабінеті.

 

Застосування штрафів у разі зберігання пального без ліцензії відтерміновано

01.07.2019 набрав чинності Закон України від 06.06.2019 № 2744-VIII «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Відповідно до Закону №2744 застосування до суб'єктів господарювання фінансової санкції у вигляді штрафу у разі зберігання пального без наявності відповідної ліцензії відтерміновано до 31 грудня 2019 року.

Закон № 2744 опубліковано в офіційному виданні «Голос України» 25.06.2019 №117.

 

Особливості звітування новоствореним підприємцем, зареєстрованим  платником єдиного податку 2 групи

Зареєстровані в установленому порядку підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для 2-ї групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Тобто, новостворена фізична особа – підприємець є платником єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Доходи, отримані у якості платника єдиного податку, включаються до податкової декларації платника єдиного податку (форма, затверджена наказом МФУ від 17.03.17 №369, яка подається у строки, встановлені для річного податкового періоду, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) року.

Але, у період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування підприємець перебуває на загальній системі оподаткування, і як наслідок, доходи, отримані новоствореною особою у цей період, оподатковуються на загальних підставах.

Підприємці, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Форму декларації про майновий стан і доходи затверджено наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 зі змінами.

Тобто, новостворений підприємець за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування, коли він перебуває на загальній системі оподаткування, подає податкову декларацію за звітний період, який дорівнює календарному року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року.

Зазначена норма передбачена п.п. 49.18.5 ст. 49, п. 177.5 ст. 177, п.п. 298.1.2  ст. 298 Податкового кодексу України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь