Мелітопольське управління фіскальної служби у Запорізькій області інформує

Дата: 21.01.2019 14:00

До 2022 року продовжено звільненнявід оподаткування ПДВ постачання брухту чорних і кольорових металів

Законом України «Про внесення зміндо Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодопокращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 р. № 2628-VIII продовжено дію  деяких пільг, що стосуються порядкуоподаткування податком на додану вартість.

Зокрема, внесено зміни до  п. 23 підрозд. 2 р. ХХ Податкового кодексу(норма застосовувалась до 1 січня 2019 року)

Так, тимчасово до 1 січня 2022 року від оподаткування ПДВзвільняються операції з постачання, у тому числі операції з імпорту відходів табрухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації(макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД.

Переліки таких відходів та брухту чорних і кольоровихметалів затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Операції з вивезення в митному режимі експорту зазначенихтоварів звільняються від оподаткування ПДВ.

З 01.01.2019 року змінено порядок оподаткування туристичним збором

Законом України «Про внесення зміндо Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодопокращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від23.11.2018 р. № 2628-VIII  внесено зміни до порядкуоподаткування туристичним збором.

Закон №2628 набирає чинності з 1січня 2019 року, за винятком окремих положень.

Так, з у урахуванням змін ставкатуристичного збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної,міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно іззаконом та перспективним планом формування територій громад, за кожну добутимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених пп.268.5.1 ПКУ, у розмірі:

- до 0,5% для  внутрішнього туризму;

- до 5% для  в’їзного туризмувід розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січнязвітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасовогорозміщення.

Статтею 8 Закону України "Продержавний бюджет на 2019 рік" від 23.11.2018 р. № 2629 –VІІІ,  з 1 січня 201 9 року мінімальна заробітнаплата становить 4173 гривні.

Нагадаємо, що до змін (до01.01.2019) ставка туристичного збору встановлювалась у розмірі від 0,5 до 1відсотка від вартості усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначенихп.п. 268.5.1 ст. 268 ПКУ, за вирахуванням податку на додану вартість.

Валерій Манько: "З прибутків запорізьких комунальнихпідприємств до місцевих бюджетів надійшло 116 мільйонів"

У 2018 році підприємства комунальної форми власності Запорізького регіонуперерахували до місцевих бюджетів 116,3 мільйона гривень податку на прибуток.Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій областіВалерій Манько, сума відрахувань на 34 мільйони або на 41 відсоток перевищиларівень 2017 року.

Найбільші надходження забезпечили суб'єкти господарювання м. Запоріжжя –більш ніж 70 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського і Приморського районів –майже 12 мільйонів, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів –11,5 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 3,2мільйона, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів – 2,8мільйона, Василівського та Михайлівського районів – 2,3 мільйона.

Нагадаємо, відповідно до бюджетного розподілу 100 відсотків податку наприбуток підприємств та фінансових установ комунальної форми власностізараховується до районних, міських бюджетів та скарбниць об'єднанихтериторіальних громад.

Головне управління ДФС у Запорізькій області.