Податкова служба України інформує

Дата: 28.01.2022 08:30

В Мелітополі та Веселому платники податків отримали більше 15 тисяч адміністративних послуг

За січень - грудень минулого року фахівці Головного управління ДПС у Запорізькій області в м. Мелітополі та смт. Веселому надали 15444 адміністративні послуги.

Аналізуючи кількість наданих послуг та їх зміст, начальник Мелітопольського відділу камеральних перевірок Головного управління ДПС у Запорізькій області Валерій Літинський зазначив, що питому вагу – майже 47 відсотків або 7218 займають послуги з видачі реєстраційних номерів облікової картки платника податків та внесення відповідних даних до паспорта громадянина України.

Другі за популярністю – послуги з надання витягів з реєстру платників єдиного податку - надано 2187 послуг (14 відсотків), на третьому місті - видача відомостей про суми виплачених доходів - 1731 послуга (11 відсотків).

Крім того, поставлено на облік 1678 платників єдиного податку, зареєстровано 893 книги обліку розрахункових операцій та 505 реєстраторів розрахункових операцій, видано 679 довідок про відсутність заборгованостей з платежів до бюджету тощо.

Мелітопольські та веселівські підприємці спрямували до місцевих бюджетів майже 185 мільйонів гривень єдиного податку

У 2021 році платники єдиного податку направили до місцевих бюджетів 184 мільйона 794 тисячі гривень, збільшивши відрахування до показника 2020 року на 29 мільйонів або на 18,7 відсотків.

Як повідомив начальник Мелітопольського відділу камеральних перевірок Головного управління ДПС у Запорізькій області Валерій Літинський, фізичні особи-підприємці сплатили  134,8 мільйона гривень, агровиробники – 27,3 мільйона, суб'єкти господарювання-юридичні особи – 22,6 мільйона гривень єдиного податку.

Так, представники бізнесу м. Мелітополя спрямували до бюджету 130,6 мільйона, Мелітопольського району – майже 36 мільйонів, веселівські підприємці перерахували 18,4 мільйона гривень.

Нагадаємо, з 01.01.2022 відповідно до статей 7 та 8 Закону України від 02.12.2021 № 1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» установлені місячні розміри: прожиткового мінімуму у сумі 2481 гривень та заробітної плати - 6500 гривень. Отже, максимальний місячний розмір єдиного податку у 2022 році для платників І групи складає 248,10 гривень на місяць (ставка – до 10 відсотків від прожиткового мінімуму), для платників ІІ групи - 1300 гривень на місяць (ставка – до 20 відсотків від мінімальної заплати).

Майже три тисячі запорізьких підприємств підвищили зарплати  працівникам

Податкова служба регіону в рамках плану спільних дій з органами місцевого самоврядування проводить заходи з легалізації доходів та найманої праці. Як повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов, діяльність підприємств, де заробітна плата виплачується на рівні нижче законодавчо встановленого, розглядається під час робочих груп, нарад та виїзних сесій.

Упродовж минулого року на засіданнях при держадміністраціях було заслухано 1144 роботодавця. У результаті 973 з них підвищили рівень оплати праці найманим працівникам, до бюджетів додатково надійшло 700 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та 800 тисяч гривень єдиного внеску. На робочі групи до податкових органів на співбесіди було запрошено керівників 2300 підприємств, 1901 з яких виконали вимоги законодавства і збільшили зарплати. Додаткові надходження склали 1,6 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб та 1,7 мільйона гривень єдиного внеску.

Серед найбільших мінімізаторів заробітних плат – кредитні компанії, підприємства з виробництва робочого одягу, взуття, роздрібної торгівлі фармацевтичними товарами, вирощування зернових, бобових і олійних культур.

Нагадаємо, у 2022 році мінімальна заробітна плата складає 6500 гривень. На неї нараховується єдиний внесок, а із зарплати сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Від продажу підакцизної продукції запорізькі бюджети отримали понад третину мільярда гривень

У 2021 році до місцевих бюджетів регіону надійшло 349 мільйонів гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизної продукції. Порівняно з 2020 роком компанії і підприємці сплатили на 54 мільйони гривень або на 18 відсотків більше. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Запорізькій області Роман Афонов.

Від ліцензування торгівлі підакцизними товарами скарбниці отримали більше 50 мільйонів гривень. Так, фахівці податкової служби видали 10 тисяч ліцензій, 4353 з яких – на право роздрібної реалізації алкогольних напоїв, 4091 – для продажу тютюнових виробів, 1190 – для торгівлі пивом та 383 – сидром тощо. Також призупинено дію 1059 ліцензій, анульовано 3038. Кількість діючих дозволів станом на 1 січня склала 10555.

Упродовж минулого року проведено 1912 перевірок суб'єктів господарювання з питань дотримання вимог законодавства, що регулює обіг підакцизних товарів. За виявлення порушення донараховано штрафних санкцій на суму 50 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у четвер, 20 січня, завершується термін подання податкової декларації акцизного податку за грудень 2021 року, а останній день сплати податку за грудень минулого року – 31 січня.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу "InfoTAX".