Легалізація зайнятості, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці та термінів

13 Грудня, 2021 р., 13:33
Легалізація праці – вимога сьогодення! Легалізація „тіньової” зайнятості та заробітної плати - це серйозна соціальна і економічна проблема. Неофіційне працевлаштування для працівника - це відсутність соціальних гарантій: - права на відпустку, у т.ч. у зв’язку з вагітністю і пологами; - права на оплату листка непрацездатності; - права на виплату вихідної допомоги при звільнені з роботи; - права на призначення пенсійного забезпечення залежно від трудового стажу; - права на збільшений розмір допомоги з безробіття; - права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, отримання страхових виплат у разі травмувань чи профзахворювань та інше. Своєчасність та повна сплата єдиного соціального внеску роботодавцем має безпосередній вплив на розмір пенсії пенсіонерів, які отримують її вже сьогодні, та тих хто отримуватиме її в майбутньому. За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу для обчислення розміру пенсії включається період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Кожен працівник має можливість проконтролювати відображення особових даних та розмір заробітної плати, задекларованої роботодавцем, звернувшись з копією паспорта, ідентифікаційним кодом до територіального органу  Пенсійного фонду України (сервісного центру). Для реалізації своїх прав та забезпечення оптимального рівня свого майбутнього ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору та повідомлення до територіального органу державної фіскальної служби про прийняття на роботу з послідуючою сплатою за працівника єдиного соціального внеску.
13 Грудня, 2021 р., 13:33
27 Вересня, 2021 р., 15:17
Легалізувати зарплати працівників набагато дешевше, аніж сплачувати потім штрафні санкції Головною проблемою ринку праці Запорізької області, як і України загалом лишається питання неоформлених трудових відносин. Це призводить до того, що держава не може повною мірою здійснювати соціальний захист працівників, виплачувати пенсії, фінансувати освіту, медицину тощо. У зв’язку з цим держава змушена підвищувати податкове навантаження на бізнес. Про це повідомила начальник відділу експертизи умов праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олена Діліон.