Новоуспенівська громада

Запорізька область, Веселівський район

Культура

 

 

ГУМОРОМ І ПІСНЕЮ МИ ЛЮДЕЙ ЄДНАЄМО

 

1 квітня щирими посмішками і дзвінким сміхом завітало у с. Запоріжжя. В цей день у залі зібралося багато місцевих жителів і сусідів із сіл Таврія та Веселе. Приводом такої зустрічі стало веселе свято – «ГУМОРИНА - 2018».

Саме цією святковою програмою продовжилася творча естафета між сусідніми селами Веселе, Запоріжжя і Таврія, яка взяла свій початок у с.Веселе концертним вогником «Весна і жінка».

Тепер вже запоріжці виступили у ролі господарів і щиро вітали гостей. А ті, у свою чергу, прибули не з пустими руками, а привезли цілий міх гуморесок, пісень і пустощів. Учасниці ансамблю «Яблонька» підготували щиросердну зустріч і випекли рум’яний коровай для голови Новоуспенівської сільської ради Сеник Івана Богдановича, а для глядачів заспівали пісню про особливості сільського життя. Потім енергійну програму «Яблуньки» продовжили запальним танком «Гуляночка» та піснею про тракториста. Увесь цей час своїми враженнями від побаченого і почутого ділилася «ведуча Катя Осадча», у виконанні Іванченко Світлани.

Атмосферу сільського гумору і жартів підтримали жительки с. Таврія, які розпочали свій виступ піснею «Секс бомби». У ролі запальних та азартних жіночок виступили співробітниці дитячого садочка «Орлятко» Кутєнкова О.І., Ярова К.А., Сисоєва Л.В. і Носулько А.С. А з яким сміхом реагував зал на гуморески Дук О.М. та Чумаченко К.М.!

Фінішували у програмі господарі. Чудова гумористична сторінка була підготовлена вчителями Запорізької загальноосвітньої школи: Доценко Н.М., Сокольвяк Н.М., Петрова Н.А., Мудриченко О.В., Яременко О.В, Сиплива О.Л.  та молодшими учасницями програми Яременко Аліною та Петровою Аліною. Публіка була у захваті від сценок, якими майстерно було проілюстровано побутові моменти нашого життя.

Дві години сміху пролетіли миттєво. Публіка і незчулася, як пролунали фінальні акорди концерту. А організували і підготували його не байдужі люди, закохані у пісню і сцену. З ентузіазмом і завзяттям до ГУМОРИНИ взялися зав.клубом с.Веселе Манойленко В.Г. та бібліотекар Іванченко С.М. У с.Таврія творчі ідеї на сцені були втілені при активній участі завідуючої дитячим садочком «Орлятко» Кутєнкової О.І., бібліотекаря сільської бібліотеки Дук О.М. Особливі слова подяки необхідно сказати старості сіл Веселе і Таврія Осмаловській О.С., яка, незважаючи на безліч проблем у своїй беспосередній роботі, знаходить час для згуртування своїх односельців у художній самодільності.

Звичайно, це свято могло і не відбутися без належної підтримки і бажання бібліотекаря Варьохи Н.Ф. та Доценко Н.М. На  плечі першої лягли організаційні питання і проблеми, а друга, разом із своїми однодумцями, взяла у руки генерацію і втілення у життя творчих ідей. Вони довели,  що навіть без наявності відповідного приміщення та фінансування у наш кризовий час можливо створити радісну і затишну атмосферу у залі та професійний дух на сцені.

На цьому ми не зупиняємося. Далі естафетна паличка передається у с.Таврія, де також, сподіваємось, незабаром  пройде сердечна і творча зустріч сусідів, які своєю діяльністю згуртовують і радують людей.

 

Данилова О.А.

 

СВЯТО ВІД ВСІЄЇ ДУШІ

 

Саме так можна охарактеризувати святковий вогник, присвячений Міжнародному жіночому дню  8 березня, що відбувся у сільському клубі села Веселе. Формат свята незвичайний: до концертного залу було запрошено прекрасних представниць з трьох сіл Новоуспенівської громади: с. Запоріжжя, с. Таврія і с. Веселе.

Кожна територія підготувала свою художню сторінку, в якій було відображено не тільки значення і роль жінки у житті взагалі, а й особливості жінок саме цих сіл. Як і годиться, щирі привітання та побажання любові і поваги, здоров’я і натхнення висловив голова Новоуспенівської ОТГ Сеник Іван Богданович. Він зазначив, що такі заходи мають неоціненне значення для неформального об’єднання жителів громади. Адже більшість учасниць  вогника знайомі одна з одно не один рік по роботі, по художній самодіяльності, а деякі поєднанні сімейними узами. І , так склалося, що зараз все менше простору і можливості для простого людського спілкування, не пов’язаного з політикою чи економічними проблемами. 

Програму розпочав колектив «Мрія», який піснею «Оренбуржский пуховый платок» повернув глядачів у часи, коли мами були молоді і красиві, а у когось вони просто були….. Пісні «Соловейко» і «Голубая ночь» пробудили спогади про перше кохання  і весняні почуття.

Далі концертна естафета було передано членам художньої самодіяльності с.Таврія. Дук Ольга Миколаївна підготувала душевний літературний супровід художніх номерів, в який було вплетено лірику віршів, реалії буття, розповіді про односельчанок. Осмаловська Ольга Семенівна до глибини душі схвилювала віршем «Про жінку», а Чумак Катерина Миколаївна у повній тиші залу прочитала МОЛИТВУ ПРО ДІТЕЙ. Кульмінацією виступу стала пісня у виконанні Демиденко Валентини «Мама», під час якої і виконавиця і глядачі у залі не стримували своїх сліз.

Справжнім одкровенням стали виступи жіночого колективу с.Запоріжжя. Вони внесли у програму енергію весни і палких почуттів. Доценко Наталія Миколаївна та Сокольвяк Наталія Михайлівна розпочали виступ піснею «Україна це я», а їхній запальний настрій підхопила ведуча Мудриченко Ольга Василівна. У тому ж дусі продовжила гуморескою і Петрова Наталія Анатоліївна, яка поділилася з публікою секретами лікування чоловіка від алкоголізму. Наймолодша учасниця концерту Мудрак Марина Володимирівна розчулила присутніх ніжним виконанням пісні «Про матір».

Самодіяльний колектив «Яблунька» розгорнув останню сторінку концерту, розфарбувавши її яскравою палітрою веселих пісень про жіночу вдачу.  Гумористичний номер «Про балет»  у виконанні Наумової Тетяни та Гулевської Оксани викликав бурю сміху, яка довго не вщухала серед глядачів. А енергійний танець  «Яблуньок» довів усім присутнім, що у будь-якому віці жінки залишаються справжніми балеринами.

Час невблаганний. І про його швидкоплинність заспівали Ніканорова Галина і  Березій Надія у пісні «Песенка без конца».

Усі номери супроводжувалися  відеоматеріалими, які ілюстрували буденні і святкові дні жінки-матері, жінки-трудівниці. Свято пройшло у надзвичайно дружній і веселій атмосфері. Ця весняна зустріч надала можливість жінкам сусідніх сіл забути на деякий час проблеми і негаразди сучасного життя і поринути у глибину спогадів про молодість, життя-буття, дітей і роботу.

Це свято відбулося завдяки творчим і організаційним зусиллям, які доклали до проведення свята працівники культурної сфери сіл. Завідуючий Веселівським сільським клубом Манойленко Василь Григорович взяв на себе обов’язки гостинного господаря і підготував святковий стіл. Бібліотекар   Запорізької бібліотеки Варьоха Неля Федорівна, підготувавши виставку, ознайомила присутніх з вишитими роботами майстринь с. Запоріжжя. Директор будинку культури с. Таврія Дук Юрій Іванович відповідав за технічний бік свята. Бібліотекарі Дук Ольга Миколаївна та Іванченко Світлана Миколаївна брали безпосередню участь у проведенні святкової програми. А разом всім учасникам святкового вогника вдалося в цей день зробити незвичайний подарунок жителькам трьох сіл.

 

МАСЛЯНА ІДЕ  - ТЕПЛО І СОНЕЧКО НЕСЕ

У лютому зима з весною сперечається. Сонечко на тепло повертається. У цей час  Зима людям дарує останнє свято – Масляну. Це цілий тиждень розваг, пісень і смачного пригощання.

17 лютого у Новоуспенівці відбулося народне гуляння «Масляна іде, тепле сонце нам несе», на якому жителі села з вдячністю проводжали Зиму і з надією зустрічали Весну. На початку програми, підготовленої за участю Гнатка В.В. та Ярош О.М., браві парубки гучно і весело запросили односельців до широкого святкування. На вуличній сцені сільського будинку культури учасниками художньої самодіяльності було розіграно сім днів Сиропустної неділі: народження колодки, яку прикрасили учасниці ансамблю «Рябінушка» під керівництвом директора Матвіївського СБК Брусенської З.М.; молодь продемонструвала давній обряд прив’язування колодки нежонатим парубкам.

Гостей і учасників свята смачними варениками пригостила Масляна, у виконанні Алли Левіщенко. Дзвінка пісня розлилася просторами села у виконанні Настусі Петрової. Цікаву родзинку у хід свята внесли Бондар Віталій, Собко Олександр, Казанок Денис, Левіщенко Ксенія, Клименко Тетяна і Гончаренко Діана, які на протязі всієї програми розважали гостей свята дотепними жартами, яскравими мініатюрними сценками, запальними танками.

Гнатко В. В. розсмішив публіку, розповівши бувальщину про ліплення вареників із кумом. Зима, у виконанні Варенко Галини Вікторівни сперечалася із юною Весною, яку талановито зіграла Віка Назарова, що потім заспівала зі своєю подругою Ксенією Носенко пісню про весну «Вийди, сонечко».

Продовжилося свято молодецькими забавами, під час яких хлопці  парубки села продемонстрували свої сили, завзяття і витривалість та подарували односельцям море сміху, азарту і позитивних емоцій.

Грандіозною підтримкою художньої програми став святковий ярмарок, який підготували колектив і учні 9 та 7 класу КЗ «Новоуспенівська ЗОШ І-ІІІ ст». та працівники ДНЗ «Барвінок». Млинці і бублики, тістечка і пиріжки, торти і вареники прийшлися до смаку всім, хто цього дня прийшов на сільську площу.

19.02.2018 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

МАСЛЯНА У ГОСТІ НАС ГУКА

Масляна неділя. Сиропустний тиждень. Останні зимові гуляння. В цей час село оживає – цілих сім днів розваг, веселощів і пустощів.

16 лютого у селі Таврія всі жителі Масляну стрічали млинцями, пирогами і всякими смаколиками. Цього похмурого зимового дня до сільського будинку культури завітала ватага школярів, яка піснею сповістили усіх присутніх про початок широкого гуляння проводів Зими. Адже саме Масляна неділя  Зимі дорогу стелить, а Весні двері відчиняє.

Декілька годин свята пролетіли непомітно у розмаїтті розважальної програми, адже всі односельці прийняли активну і різнобічну участь у підготовці та проведенні Масляної. Організаційну роботу взяла на себе староста села Осмаловська О.С., яка зуміла об’єднати творчі і кулінарні здібності усіх організацій, які знаходяться на території с.Таврія, бо кожна з них приготували свої святкові частування: колектив та учні КЗ «Таврійська ЗОШ І-ІІІ ст.» пригощали рум’яними млинцями – символами сонця і тепла; співробітниці ДНЗ «Орлятко» частували варениками, картоплею і різноманітною випічкою; на столі господарства «Таврія» красувалися пишнобокі пиріжки і янтарне варення; а до столу сільської ради  всі підходили покуштувати домашньої ковбаски, українського сальця і солоних огірочків. Частування на будь-який смак!

Весело і завзято пройшла і святкова програма, під час якої односельці познайомилися із традиціями святкування Масляної, пританцьовували дівчатам ………….в українському танку та підспівували, коли …………. співали про зятя та свекруху. Несподіваним номером приємно здивував колектив дитячого садочка у складі Кутєнкової О.І.,Сисоєва Л.В., Носулько О.С. і Овдієнко Л.А. який показав, що жінки на селі то справжні секс-бомби. Сміху додала і гумореска у виконанні Дук О.М., яка розповіла про нелегкі сімейні стосунки тещі і зятя.

Художня частина святкування була покладена на Демиданко В., Дук Ю.І. та Данилову О.А., які зуміли створити теплу атмосферу не тільки у приміщенні будинку культури, а й у душах односельців. Адже багатьом з них надовго запам’ятаються  запальні пісні і танці, жартівливі гуморески і сценки та жарке спалювання Масляної.

Свято закінчилося. Розпочався Великий піст. Але сподіваємось, що далі будуть інші свята і концертні програми, інші частування і гуляння.  

19.02.2018 р.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь